Helgi Avatara (goutsoullac) wrote,
Helgi Avatara
goutsoullac

Володимир Єрмоленко: Кілька слів про свободу та регуляцію

Оригинал взят у falangeoriental в Володимир Єрмоленко: Кілька слів про свободу та регуляцію

http://falangeoriental.blogspot.com/2013/06/blog-post_3902.html

Люди, які вважають наше суспільство «пострадянським» чи «совком», не помічають однієї важливої речі. Вона полягає ось у чому: паралельно із пост-совком за останні двадцять років розвивалося абсолютно інше і протилежне суспільство: суспільство відсутності правил, суспільство «вільного базару». Бо що таке совок? – це дуже багато правил та дуже мало свободи. А що таке «вільний базар»? це дуже багато свободи (витлумаченої як свавілля) і дуже мало правил.

Парадокс у тому, що ці два суспільства, абсолютно протилежні за принципом, у нас СПІВІСНУЮТЬ. Вони б мали конфліктувати, суперечити одне одному – але насправді вони живуть паралельним життям, навіть підтримуючи одне одного.

До чого це призводить? До того, що в одних сферах життя у нас забагато регуляції, забагато безглуздих правил (в освіті, наприклад). Але в інших сферах – там, де потрібні правила, інакше починається хаос - цієї регуляції замало. Проблема нашого суспільства – не в тому, що в ньому замало свободи, як вважають ультра-ліберали, чи що в ньому її забагато, як вважають ультра-консерватори. Проблема в тому, що у нас регулюється ЗОВСІМ НЕ ТЕ. Що правила, які обмежують свободу, встановлюються зовсім НЕ ТАМ, де треба, і зовсім НЕ ДЛЯ ТОГО, для чого треба.

І ось цей постсовок, у суміші з «вільним базаром», і створює той дивний ліберально-тоталітарний гібрид, яким є сучасна Україна.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments