Helgi Avatara (goutsoullac) wrote,
Helgi Avatara
goutsoullac

Ікона, подарована Іллінський церкві в с. Суботів до Дня 360-ліття

Оригинал взят у falangeoriental в Ікона, подарована Іллінський церкві в с. Суботів до Дня 360-ліття

http://falangeoriental.blogspot.com/2013/08/360.html

Свято-Іллінська церква в селі Суботові була збудована у 1653 році Богданом Хмельницьким. Іллінська церква в родовому маєтку Великого Гетьмана Войська Запорозького Низового у 1657 році стала його усипальницею, адже саме там його було поховано козаками.

Багато українців не були у селі Суботів (Чигиринського р-ну, Черкаської обл.), однак бачили зображення Іллінської церкви на купюрі номіналом 5 гривень незалежної Української держави, за яку шаблею змагався Великий Гетьман Богдан-Зиновій Хмельницький.

Саме сьогодні, року Божого 2013, числа 2, місяця серпня, з нагоди 360-ї річниці заснування Іллінської церкви в селі Суботів, їй було подаровано ікону Покрова Пресвятої Богородиці, написану художником-іконописцем О. Цугоркою. Ікона написана за кошти «Клубу Успішних Жінок», в тому числі й зібрані ними 23 червня 2013 р. під час фестивалю «Трійця в «Мамаєвій Слободі».

Рама до ікони є дарунком козаків «Мамаєвої Слободи», позолоту цієї рами сухозлитним золотом виконав особисто настоятель козацької Ставропігійної церкви Покрова Пресвятої Богородиці на «Мамаєвій Слободі» отець Роман Фурдин.

Передбачається, що ікона Покрова Пресвятої Богородиці із парсуною (зображенням) Богдана-Зиновія Хмельницького буде розташована на стіні, саме над місцем поховання Великого Гетьмана.

Напередодні подорожі до свого постійного місця перебування ікона Покрова Пресвятої Богородиці впродовж дня 1 серпня 2013 року знаходилась поруч з іконостасом в Ставропігійній козацькій церкві Покрова Пресвятої Богородиці на «Мамаєвій Слободі».
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments