Helgi Avatara (goutsoullac) wrote,
Helgi Avatara
goutsoullac

Анатолій Марциновський: Чим шотландський референдум відрізняється від кримського фарсу

Оригинал взят у falangeoriental в Анатолій Марциновський: Чим шотландський референдум відрізняється від кримського фарсу

http://falangeoriental.blogspot.com/2014/09/blog-post_63.html

18 вересня в Шотландії пройде референдум про незалежність. З цієї нагоди так званий керівник окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов наговорив купу дурниць.
"Якщо буде ухвалене рішення про визнання референдуму, то це означитиме, що і Крим має бути визнано автоматично, - сказав Аксьонов. – Поза сумнівом, це справді правовий шлях".

Та різниця між майбутнім шотландським референдумом і минулим кримським "референдумом" - величезна.

У Великій Британії це справді цивілізований правовий процес. У січні 2012 року шотландський уряд оголосив орієнтовний час референдуму – осінь 2014 року. У жовтні 2012-го британський прем'єр Девід Камерон і перший міністр Шотландії Алекс Селмонд підписали угоду, що визначає порядок проведення референдуму про незалежність. Було підтверджено запланований раніше час.

У травні 2013 року названо точну дату - 18 вересня 2014 року. Ще за півроку шотландський уряд оприлюднив "Білу книгу" - документ обсягом близько 700-ти сторінок, в якому детально розписано устрій майбутньої незалежної держави.

Отож рішення про цей референдум було винятково шотландським, без жодного зовнішнього тиску. Процес відбувався за згоди та участі британської влади і відповідно до британського законодавства. Понад два роки підготовки до нього дозволили мешканцям країни отримати повну інформацію про переваги і негативи набуття незалежності. Відповідно, кожен може зробити усвідомлений вибір. Яким він буде – дізнаємося незабаром. Ще важливий момент: якщо шотландці висловляться за незалежність, її буде офіційно проголошено аж в березні 2016 року.Натомість в Криму відбувся відвертий фарс за участі Росії.
"Референдум" призначено всупереч законодавству України 27 лютого 2014 року фактично Росією, яка розпочала в ці дні військову окупацію півострова. Його дату двічі змінювали – спочатку мало бути 25 травня, потім 30 березня, зрештою – 16 березня. Останню дату оголосили 6 березня. Тобто, між рішенням про "референдум" і його проведення минуло лише 10 днів. Не було жодної дискусії про переваги і наслідки цього кроку для Криму та кримчан. Будь-які опозиційні настрої чи аргументи активно придушувалися.

Результати "голосування" 16 березня було вочевидь сфальсифіковано за відсутності міжнародного спостереження. Вже наступного дня кримською "владою" проголошено так звану незалежну республіку.18 березня підписано "міждержавний договір" про прийняття Криму та Севастополя до складу Росії.

"Нас за це намагаються публічно принизити, образити, обмежують можливість займатися бізнесом. Хочеться подивитися, як це у них буде стосовно власних громадян", - каже про кримський і шотландський референдуми Аксьонов. Звісно, весь світ визнає результати шотландського референдуму, включно із самою Британією. Цілком можливо, незалежна Шотландія за спрощеною процедурою приєднається до Євросоюзу. Натомість вкрадений бандитським способом в України Крим і далі залишатиметься чорною діркою і символом попрання усіх міжнародних і внутрішніх законів та норм.
Subscribe

 • ТАЙНЫЙ ЦАРЬ

  В газете «Взгляд» от 13 августа 2015 г. была опубликована статья «Россия способна создать новую царскую династию».…

 • Подлинные короли Руси

  По всей линии прямым наследником королевской династии Ярополка-Петра Изяславича оказываются ныне здравствующие Трубецкие с родовым гербом…

 • Немного о Королевских принцессах

  Титул Королевская принцесса « Princess Royal» обычно (но не автоматически) присваивается британским монархом своей старшей дочери.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment