Helgi Avatara (goutsoullac) wrote,
Helgi Avatara
goutsoullac

Черногория стала членом НАТО. После нее членами Альянса должны стать Украина и Грузия

Оригинал взят у oleg_leusenko в Черногория стала членом НАТО. После нее членами Альянса должны стать Украина и Грузия
Черногория официально становится 29-м членом НАТО сегодня, 5 июня. Об этом сообщает Foreign Brief.Как сообщается, церемония поднятия флага страны в Брюсселе запланирована на среду, 7 июня.

Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг вместе с заместителем госсекретаря США по политическим вопросам Томасом Шенноном 5 июня примут участие в церемонии передачи в государственном департаменте США в присутствии премьер-министра Черногории Душко Марковича документа о присоединении этой балканской республики.

Президент Черногории Филип Вуянович вместе с генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом проведут пресс-конференцию.

Издание отмечает, что годовой военный бюджет Черногории составляет около $60 миллионов и является наименьшим среди стран-членов НАТО. "Эта сумма не изменит ситуацию для Альянса, однако вполне может иметь серьезные последствия для самой страны", - говорится в сообщении. В частности речь идет о влиянии РФ.

Как известно, против вступления страны в НАТО истерически, но беззубо выступает Россия, которая является крупнейшим инвестором в Черногории. Москва уже заблокировала ввоз черногорского вина на территорию РФ, отказала во въезде политическим лидерам страны и задержала чиновников, которые являются сторонниками политики НАТО.

*****

Первый заместитель головы Верховной Рады Украины Ирина Геращенко считает, что Украина и Грузия должны стать следующими членами НАТО после официального вступления в Альянс Черногории. Об этом она написала в Facebook.Iryna Gerashchenko:
Якось так склалося, що бувала в усіх колишніх республіках Югославії , окрім Чорногорії. Монтенегро- прекрасна країна і її обов'язково треба відвідати . Ми так радіємо сьогодні за Чорногорію, яка офіційно відтепер - член НАТО! Заявку на членство країна подала в 2015.
Також я не втрачу шанс нагадати , чому Україна не в НАТО. Треба віддати належне екс- президенту Леоніду Кучмі , який офіційно заклав в нашу зовнішньополітичну стратегію мету євроатлантичної інтеграції, екс- прем'єру Yevgenij Marchuk, який розпочав цю роботу. Але політика багатовекторності, розрахована на заспокоєння РФ , жорсткий пресинг РФ і, впевнена, інспірована Москвою в 2000 жорстка внутрішньополітична українська криза через " касетний скандал" , надовго поставили крапку в наших євроатлантичних прагненнях, зробили Україну ізгоєм наззовні.
Але в 2005-2008 ми отримали новий реальний шанс. Та боровся за інтеграцію в Альянс тільки президент Ющенко і його команда, в 2007 ми йшли на парламентські вибори під гаслом " НАТО- ТАК", хоч це не була вельми популярна тема, й наші конкуренти по демтабору йшли під більш милими для вух виборця популістськими речами про захмарні пенсії-зарплати- всьобезплатне. Ми ж відстоювали право укоаїнців на безпеку, бо вже тоді чітко розуміли, що без безпеки неможливо гарантувати рост економіки- зарплати- пенсії і тд. В залі НУ буда єдиною пронатівською фракцією. Президенту Ющенку вартувало надзвичайних зусиль примусити тодішніх прем'єра і спікера підписати листи до Альянсу з вимогою надати Україні ПДЧ. Але ви погугліть новини 2008. Лист тихенько підписали - і замовкли. Жодного публічного заклику до НАТО надати ПДЧ Україні тоді не прозвучало від спікера і прем'єра, це ж була непопулярна тема. Боролися публічно за це тільки Ющенко і НУ. Більше того, деякі політики непублічно посилали сигнали в Брюсель, Париж, Берлін не дратувати Москву. Й йшли на президентські вибори 2009 під гаслом любові і тєсной дружби з РФ і якогось славянського союзу чи ньюСНД з РФ і Казахстаном... Ще й ганебно промовчали в дні розстрілу з російських танків Незалежної Грузіі, і це була іх зрада наших друзів- грузинів...
Я вважаю катастрофічною помилкою Німеччини і Франціі ненадання Украіні і Грузії ПДЧ в 2008, і мільйон разів на різних дипломатичних зустрічах говорила публічно цю свою неприємну для наших партнерів і друзів позицію.
Я дуже і щиро рада тому, що деякі політики і партійні лідери зробили висновки і змінили позицію , й сьогодні є жорстокими й переконаними євроатлантистами . Щирими, не напускними. Але в 2008 Москва отримала перемогу над нашими євроатлантичними прагненнями тільки тому, що не було справжньої єдності еліт в цьому питанні і це стало аргументом для Берліна і Парижа, які вагалися.....
Маємо спокутувати цю вину, цей гріх перед украінцями і зробити все, аби Україна стала членом НАТО. Докласти надзусиль. Не боятися роздрочити Москву, бо та нас все одно ніколи не залишить в спокої , чи ми йтимемо до НАТО, чи клястимося в любові балалайок ):
Україна і Грузія мають стати 30 і 31 членом НАТО. Такою я бачу свою мету як політика і саме тому я вже 10 років займаюся політикою- завжди тільки в пронатівській і проєвропейській команді.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Мои твиты

  Сб, 17:50: RT @ History_Ukraine: #ЦейДень 27.2.1831 - народився український живописець Микола Ге, майстер портретів, історичних і релігійних…

 • Мои твиты

  Пт, 16:05: RT @ History_Ukraine: #ЦейДень 19.2.1954 - Президія ВР СРСР прийняла Указ «Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу…

 • Мои твиты

  Пт, 15:10: #GinaCarano Viva! Пт, 15:24: RT @ ZampolitGistapo: "Нам, пенсионерам, смотреть нечего" - на каналі "Наш" бабка, яка дивилася…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments