Helgi Avatara (goutsoullac) wrote,
Helgi Avatara
goutsoullac

Ісус, що означає Ясний«Ісус 20-річний». Іконописець Карло Парізі (Мілан, 1615 рік). Арійська традиція іконопису

Юдохрістияни виводять ім’я Ісус (гелленською Ιησους, читається Їсус, Єсус, Єзус) від єврейського Єгошуа, яке начебто означає «Єгова спасає». Це типова народна етимологія, коли юдеї намагалися пояснити походження незрозумілих їм арійських слів.

Прикладом можуть бути слова «Сваот» (арійське «Святий Отець») — його євреї виводили від євр. «цава» (війська), «Галілея» (Галлія—Гальлея, країна галлів) — начебто від євр. «галіл» (округ, околиця), «Михаїл» (арійське «могутній дух») — від начебто євр. «хто яко бог» тощо. Дослідники так і говорять, що «Єгова спасає» — це не що інше, як народна етимологія*.

Насправді ім’я Ісус було поширеним у тодішній арійській Палестині, а подібні імена — Ясіус, Ясіон, Ясон та Ясус — були звичайними для давньої Геллади. Їхніми українськими відповідниками є давні імена Ясь, Ясько, Яцько. Всі вони, скоріше всього, походять від кореня *яс-*ас-*аз, що в арійських мовах має значення: ясний, світлий, сонячний, божественний, звідси аси — боги, Асгард — місто богів, Азов — місто асів, Асія — країна асів, Азман-Асман-Атман — боголюдина.

Посилання:

* Гандри Роберт. Обзор Нового завета: Пер. с англ. — СПб.: Христианское общество «Библия для всех», 2001. — С. 161.

http://observer.sd.org.ua/prn_news.php?id=10575
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments